Zajímavá místa - Diana Karlovy Vary

Vyhlídka Karla IV.

Karlova vyhlídka je přesnou napodobeninou rozhledny stojící v severoněmeckém Schleswigu v pseudogotickém slohu a je nejstarší rozhlednou v Karlových Varech. Byla postavena roku 1877 a nachází se na Hamerském (Jižním) vrchu. Výhled z rozhledny, dnes částečně omezený okolními stromy, nabízí pohled na centrum Karlových Varů s Krušnými horami s Klínovcem na obzoru a do údolí říčky Teplé směrem k Březové. Při dobré viditelnosti je z části i otevřený pohled na Krásenský vrch s rozhlednou.

Více informací o Vyhlídce Karla IV. 

Lesní Pobožnost

Stylizovaný oltář v podobě velké mohyly, seskládané z velkých balvanů. Ve středu oltáře býval původně umístěn obraz Panny Marie, nahrazený v roce 1995 obrazem Srdce Ježíšova. Oltář je doplněn řadou plastik a desek s děkovnými nápisy v mnoha jazycích. Na vrcholu oltáře je postaven dřevěný kříž s Ukřižovaným Kristem, krytý dřevěnou stříškou. Před oltářem jsou umístěna kamenná klekátka a vydlážděné okolí oltáře doplněno lavicemi a malým jezírkem s umělým vodopádem.

Více informací o Lesní Pobožnosti 

Jelení skok

Jelení skok je nejstarší vyhlídkovou stavbou v Karlových Varech. Dřevěný altánek na skalním ostrohu nechal postavit v roce 1804 karlovarský rodák, bohatý vídeňský obchodník Mayer, podle něhož se stavba někdy také nazývá Mayerův gloriet.

O kus dál se nachází původní socha kamzíka, která vznikla v roce 1851 v ateliéru berlínského sochaře Augusta Kisse. Zinková socha byla roku 1984 zničena vandaly. Kopii zhotovil z bronzu karlovarský sochař Jan Kotek v roce 1986. Kolem skalního vršku s kamzíkem vede žlutě značená turistická trasa a od hotelu Pupp sem jezdí lanovka, která pokračuje na vyšší stanici rozhledny Diana.

Mapa zajímavých míst v okolí Diany

Mohlo by Vás zajímat:

Ukázka z fotogalerie

Jelení skokLesní pobožnost Karlovy VaryLanovka Diana Karlovy VaryVyhlídka Petra Velikého Karlovy VaryRozhledna Diana Karlovy Vary
Celá galerie